Batuta Alfreda Steela z motywem ptaków

fot. Waldemar Kielichowski © Instytut Muzyki i Tańca, Warszawa

Nazwa: Batuta Alfreda Steela z motywem ptaków; Osoby związane z obiektem: Alfred Steel; Datowanie: 1885; Kraj: Wielka Brytania; Miejscowość: Rothwell; Materiały: ciemnobrązowe drewno lakierowane, srebro; Wymiary: długość 49,9 cm, średnica 2,1 cm; Własność: Kolekcja Jana Stanisława Witkiewicza; Numer inwentarzowy: JSW 127; Informacje o obiekcie:

czarna batuta ze srebrnymi okuciami i wzorami z przedstawieniami ptaków; trzon stożkowy z ciemnego drewna lakierowanego, na końcu części uchwytowej srebrne okucie, lekko rozszerzone na kształt stożka, zdobione na bokach i płaskim szczycie grawerowanymi ptakami w szuwarach (czaple i małe ptaki); w 1/3/ długości trzonu srebrny pierścień z grawerowaną inskrypcją i analogicznym motywem ptaków; czubek drewniany, uszkodzony, bez okucia. Według znaków złotniczych wyrób cechowany w Londynie w 1885 r., znak wytwórcy J.H.R; zgodnie z inskrypcją batuta należała do Alfreda Steela, podarowana przez chór i przyjaciół z towarzystwa [muzycznego?] w Rothwell w 1886 r. (skrót P.M. być może oznacza Primitive Methodist Church, jeden z kościołów metodystycznych)

; Inskrypcje: Presented to / Mr. Alfred Steel / by the Choir & / Friends of the / P. M. / SOCIETY / ROTHWELL. / 14.Augt. 1886; Karta katalogowa:

Joanna Gul, konsultacja: Magdalena Szmida-Półbratek (Muzeum Miejskie Wrocławia)

;

<< Powrót